Monika Franczuk-Frysz

Ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Cieszynie, oraz Amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Uczy od 18 lat, pracując w szkołach państwowych i językowych, prowadząc grupy dzieci, młodzieży i dorosłych na różnych poziomach zaawansowania. Prowadzi także zajęcia w firmach dla pracowników, dostosowując kursy do ich potrzeb zawodowych. Między innymi nauczała w firmach takich jak: Smak, Glaspol, Capek.

We wrześniu 2009 roku założyła własną szkołę językową: Angielski Zakątek, którą zarządza oraz gdzie jednocześnie prowadzi kursy. Jej najmocniejszą stroną są kursy przygotowujące do egzaminów: maturalnych, FCE, itd. Prowadzi także tradycyjne kursy dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponad-gimnazjalnych, oraz dla dorosłych kursantów.

W roku 2007 ukończyła także Zarządzanie na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, co pomogło jej w podjęciu decyzji o otwarciu własnego small business’u jakim jest Angielski Zakątek. Od kilku lat pracuje także w SP nr 3 w Żorach jako nauczycielka języka angielskiego oraz koordynator projektów europejskich.